مقاله درچه تاریخی منابع گازی پارس جنوبی کشف شده است

دسته بندي : فنی و مهندسی » معدن
میدان گازی پارس جنوبی
ميدان گازي پارس جنوبي يكي از بزرگترين منابع گازي جهان است كه بر روي خط مرزي مشترك ايران و قطر در خليج فارس قرار دارد و يكي از اصلي‌ترين منابع انرژي كشور به شمار مي‌رود.مساحت اين ميدان 9700 كيلومتر مربع است كه سهم متعلق به ايران 3700 كيلومتر مربع وسعت دارد.
ذخيره گاز اين بخش از ميدان 14 تريليون متر مكعب گاز به همراه 18 ميليارد بشكه ميعانات گازي است كه حدود 7.5 درصد ، از كل گاز دنيا و نزديك به نيمي از ذخاير گاز كشور را شامل مي‌شود.
هم‌اكنون برنامه‌ريزي‌هاي دقيق و كارشناسانه‌اي به منظور توسعه 24 فاز براي توليد 790 ميليون مترمكعب گاز در روز از اين ميدان صورت گرفته است.
توسعه ميدان گازي پارس جنوبي به منظور تأمين تقاضاي روبه رشد گاز طبيعي ، تزريق به ميادين نفتي ، توليد ال ان جي وهمچنين صادرات گاز و ميعانات گازي به عنوان خوراك واحدهاي پتروشيمي صورت مي‌پذيرد.
بدين‌ترتيب بنادر عسلويه و تنبک در 270 و 220 كيلومتري جنوب شرقي بوشهر به عنوان منطقه ساحلي براي ايجاد تأسيسات خشكي و توسعه اين ميدان انتخاب شده‌اند.
باتوجه به اينكه اين منطقه در مرز استان هرمزگان و بوشهر و در مركز سواحل خليج فارس نزديكترين نقطه به ميدان گازي پارس جنوبي قراردارد ، داراي وضعيت سوق‌الجيشي خاصي است كه به قطب صنعت نفت و گاز كشورمان تبديل شده است.
و...
برای مطالعه ادامه باید فایل کامل آن را خرداری نمایید
مرتبط:
منابع گازی پارس جنوبی
تاریخ کشف منابع گازی پارس جنوبی
تحقیق تاریخ کشف شدن منابع گازی جنوبی
میدان گازی پارس جنوبی
افتتاح فازهای پارس جنوبی
میدان گازی پارس شمالی
میدان نفتی مشترک ایران و قطر

دسته بندی: فنی و مهندسی » معدن

تعداد مشاهده: 591 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.docx

فرمت فایل اصلی: WORD

تعداد صفحات: 3

حجم فایل:23 کیلوبایت

 قیمت: 15,000 3,500 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • راهنمای استفاده:
    نیازی ندارد


  • محتوای فایل دانلودی:
    فایل ورد