علائم راهنمایی و رانندگی به زبان فارسی ،انگلیسی و عربی

دسته بندي : عمومی » گوناگون
علائم راهنمایی و رانندگی به زبان فارسی ،انگلیسی و عربی

علائم راهنمایی و رانندگی به زبان فارسی و عربی
نشان‌های راهنمایی و رانندگی در ایران به سه دسته تقسیم می‌شوند، دسته اول نشان‌های بازدارنده راهنمایی و رانندگی هستند، از این گروه تابلوها می‌توان به بوق زدن ممنوع، منطقه ایستادن ممنوع و توقف ممنوع اشاره کرد که مهمترین آن تابلوی ایست است. دسته دوم تابلوهای هشدار دهنده یا اخطاری هستند، جاده باریک می‌شود، گذرگاه عابر پیاده و کارگران مشغول کار هستند از این دسته علائم هستند. دسته سوم به تابلوهای آگاهی دهنده یا اخباری معروف هستند. پایان منطقه محدوده سرعت، تونل و بیمارستان در این طبقه قرار دارند.
تابلوهای بازدارنده یا انتظامی
به تابلوها یا نشان‌های بازدارنده، تابلوهای انتظامی نیز می‌گویند. این علائم بیشتر به صورت دایره با نوار حاشیه قرمز رنگ هستند و نوع ممنوعیت را به وسیله علامت خاص نشان می‌دهند. از تابلوهای بازدارنده، تابلوی ایست به جهت اهمیت و دقت بیشتر رانندگان به صورت هشت ضلعی با زمینه کاملاً قرمز رنگ و با نوشته ایست یا STOP در نظر گرفته شده‌است. به لحاظ اهمیت تابلوی رعایت حق تقدم تنها راس یا سر این تابلو به سمت پایین می‌باشد.


در این کار تحقیقی معنی علائم راهنمایی و رانندگی به زبان های فارسی ، عربی  وانگلیسی تهیه شده است که در قالب نرم افزار word می باش


علائم رانندگی به زبان عربی و انگلیسی


دسته بندی: عمومی » گوناگون

تعداد مشاهده: 1292 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.docx

فرمت فایل اصلی: WORD

تعداد صفحات: 8

حجم فایل:1,223 کیلوبایت

 قیمت: 5,500 5,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • راهنمای استفاده:
    نیاز ندارد


  • محتوای فایل دانلودی:
    فایل ورد word